TRADICE OD ROKU 1995

PĚSTITELSKÁ PÁLENICE MOŠTÁRNA
SLEDUJTE NÁS
info@lhenickaovocnastava.cz
+420 602 834 160
Image Alt
Vše o šťávě a pálenici

Výroba a služby

Lhenicím je po právu přezdíváno jako zahrada jižních Čech. Odedávna se zde pěstovalo ovoce a tato staletá tradice se objevila i ve znaku obce. Region Chelčicko-Lhenický se nachází v západní části jižních Čech na pomezí Prachaticka, Písecka a Strakonicka. Rozkládá se ve velice atraktivní krajině, v těsném kontaktu s masivem Šumavy a mezi nejvýznamnějšími turistickými centry jižních Čech: Českými Budějovicemi, Pískem a Prachaticemi

Mošt je vylisován z pečlivě vybíraného čerstvého ovoce nebo zeleniny. Podíl ovocné složky tvoří 100 %. 1 litr ovocné šťávy obsahuje cca 1,4 kg ovoce. Šťáva je neslazená, nefiltrovaná, neředěná, nekoncentrovaná, bez konzervačních látek. Podíl jablečné složky u mixovaných šťáv je 60-70%. Příznačný je sediment na dně, který je znakem přírodního charakteru nápoje. Tento druh moštu s jemně drcenou dření, odborně nazývaný „tekuté ovoce“, je bohatý vitamínem C. Šťáva je ošetřena pouze v pasterací. Tento citlivý způsobu zpracování zajistí mikrobiologickou nezávadnost a současně zachovává většinu vitamínů a dalších hodnotných látek, chuť i výrazné aroma, jaké má čerstvě vylisovaný mošt.

Jablečná šťáva a její kombinace s jinými druhy ovoce nebo zeleniny obsahuje hojně vitamíny A, B, C, železo, ovocné kyseliny, fenolické látky, pektin a vlákninu.

Má pozitivní účinky na nervový systém, slinivku, revmatismus, hladinu cholesterolu, redukci hmotnosti. Obsažené látky působí preventivně proti množení nádorových buněk, onemocnění srdce a cév, při stressu, astmatu, zánětu průdušek či rozedmě plic. Zbavují tělo jedovatých a odpadních látek, patogenních mikroorganismů, regulují činnost střev. Ve šťávě obsažený antioxidant quercetin, má schopnost potírat neurodegenerativní nemoci u lidí. jako jsou Parkinsonova či Alzheimerova choroba.Quercetin má podle posledních průzkumů mnohem vyšší antioxidační aktivitu než jiné flavonoidy a vitamin C. Podle posledních poznatků více antioxidantů obsahuje právě jablečný mošt než čerstvá jablka.

V nabídce od roku 2008

Pěstitelské pálení

Destiluje se v jednokotlové pálenici (destilační kolona) od české firmy Destila. Jedna várka pojme 300 l kvasu a destilujeme 3x. Výsledný destilát se ředí na 50%. Lidé si u nás mohou nechat vypálit jednak svůj vlastní kvas, nebo přivezou pouze ovoce a my ho nadrtíme, vykvasíme, vypálíme. Lze přivézt švestky, jablka, hrušky, třešně, višně. Cena je 160,- Kč za litr 50% destilátu (včetně spotřební daně a likvidace výpalku).

Ovocný destilát 0
Obsah alkoholu 0
Produkty a

Telefonicky nebo emailem, jakmile bude objednávka připravena k odběru, budeme vás informovat zpět k jeho vyzvednutí. Nákup je možný také osobně na skladu ve Lhenicích vždy po domluvě.

Produkty a

Naše výrobky dovezeme také na vámi určené místo. Doba od objednávky do dovozu je závislá na vzdálenosti a místě. Do vzdálených míst je možné přímý dovoz realizovat pouze po domluvě.

Ovocná šťáva

Naše moštárna

Moderní technologie moštárny byla zprovozněna v listopadu roku 2008. Součástí linky je mytí, drcení a lisování ovoce. Dalším krokem je odstředění šťávy, pasterace a balení šťávy. V moštárně je uplatňován systém HACCP. Zpracovává se jak ovoce peckové (třešně, višně, švestky) tak i ovoce jádrové (jablka, hrušky). Nutno podotknout, že ovocná šťáva je čistě přírodní produkt bez chemické konzervace, trvanlivost zajišťuje pouze pasterace.

Přírodní produkt 0
Ovoce místních pěstitelů 0
Prodej

Balení Šťáv

Naše ovocné a zeleninové šťávy můžete zakoupit v těchto baleních: Bag-in-box obsah 5 litrů (prodej: Jednotlivě, po paletách. Paleta 28 ks x 3 řady = 84 kusů). Bag-in-box obsah 2,5 litru (prodej: jednotlivě). Skleněné lahvičky obsah 0,25 litru (prodej: jednotlivě, po kartónech = 8 kusů v kartónu zatavené ve folii). Pro bližší informace o balení ostatních našich výrobků nás kontaktujte.